Online mapové klikacie hry

 

- všetky mnou vytvorené hry pre vás nájdete tu na purposegames, už si len vybrat tú, ktorú potrebujete.

- ešte viac mapových hier vytvoril v purposegames pre potreby GEO na slovenských školách kolega učiteľ

- výborný slovenský web a appka s množstvom GEO mapových hier je aj GeoGame

- ak máte chuť zahrať sa na pilota Lufthansy letiaceho z USA do miest Európy

- množstvo GEO hier rôznej obtiažnosti nájdete aj na sheppardsoftware

- ako poznáš európske štáty ukryté v obrázkoch? -  kvíz 

 

Kvízy a testy

Praktická novinka na našom webe. V sekcii Kvízy a testy sa budú pravidelne po učivách alebo tematických celkoch objavovať krátke testy na preskúšanie vašich vedomostí. Verím, že aj táto novinka spríjemní a zefektívni vaše učenie. Veľa šťastia a vysoké skóre prajem! :)

 

Kvízy sa zobrazujú priamo na web stránke, pre ich zväčšenie je možné prepnúť ich do celoobrazového režimu klikom na ikonu zobrazenú pod každým kvízom.

Otázky sa zobrazujú po jednej, po vybraní vašej odpovede ju potvrďte klikom na tlačidlo NEXT. Správnosť vašej odpovede sa dozviete hneď po vašej odpovedi (CORRECT správne, INCORRECT nesprávne). Po každej odpovedi máte možnosť kliknúť na VIEW ANSWER, kde sa dozviete doplňujúce informácie k správnej odpovedi alebo nájdete doplňujúce webové odkazy na články, fotografie, videá apod, ktoré vám môžu spríjemniť a prehĺbiť učenie. V režime celej obrazovky sa tieto doplňujúce informácie zobrazujú automaticky v EXPLANATION po potvrdení vašej odpovedi.

 

Na záver testu sa dozviete vaše celkové skóre. Pre úspešné zvládnutie testu musíte mať aspoň 60 percent správnych odpovedí.
 

POZOR: Ak nechcete, aby vás pri riešení kvízu vizuálne otravovali reklamy, dá sa veľmi elegantne predísť ich zobrazovaniu použitím zásuvného modulu (plug-in) pre prehliadač Mozilla Firefox (najlepšie je to otvárať práve v ňom). Inštalácia zásuvného modulu Ad-block je veľmi jednoduchá o pár klikoch a najmä sa vám oplatí aj pre akékoľvek iné stránky s reklamou, ktorej sa raz a navždy zbavíte zo všetkých webov, ktoré budete prezerať. Odporúčam!