Amerika - zaujímavosti prírody

 

  • Pozrite si interaktívnu mapu zabudovanú priamo do webu namiesto prezentácie. Mapa zobrazuje nielen zaujímavé lokality prírody Ameriky vyznačené bodmi (farebné ikonky v mape), ale aj vodstvo a povrch. Pre ešte lepší pôžitok z mapy odporúčam zapnúť si ju na celú obrazovku klikom sem.
  • V celoobrazovom režime si môžete voliť nielen z rôznych podkladových máp (basemaps), ale sami sa rozhodnúť, čo na mape uvidíte zaškrnutím alebo vyškrtnutím niektorých tematických vrstiev (layers). Vaša mapa tak bude viac prehľadná. Každý vyznačený prvok v mape obsahuje popisové okno, ktoré sa vám zobrazí po kliknutí na prvok.
  • Skúste si prípadne mapu otvoriť aj v ďalšom režime klikom sem, ktorý je ešte prehľadnejší. Budete však potrebovať mať nainštalovaný plugin Microsoft Silverlight, ktorý sa vám nainštaluje do počítača automaticky a zdarma. Ak nie, dá sa nainštalovať klikom sem.
  • Precvičiť sa v orientácii na mape a zistiť, či poznáte jej ostrovy, polostrovy, moria, zálivy, pohoria a nížiny môžete cez hru v Umapperi, alebo cez trochu jednoduchšie hry vytvorené v Purpose Games (Severná Amerika, Južná Amerika).
  • Vyskúšajte aj novú kartičkovú online hru vytvorenú cez Flashcard Stash. Ak zvolíte Match game, budete spájať pojmy, ak Waterfall budete mať za úlohu rýchlo vpísať správny pojem k jeho opisu, ak Practice game budete spájať správne dvojice.