Hudba sveta

Na hodinách geografie sa neustále stretávame s nekonečnou pestrosťou sveta, kde sa nížiny striedajú s pohoriami, púšte s pralesmi, kde sa každý kút Zeme vyznačuje inými rasami, národmi, jazykmi a náboženstvami. Málokedy nám však ostane čas na spoznávanie niečoho, bez čoho si kultúru tej ktorej krajiny ani nemožno predstaviť. Tým niečim je hudba, pestrá ako ľudia, ktorí ju tvoria.

Precestujme preto svet aj ušami! Vitajte v hudbe sveta, vitajte vo world music :) Pre vypočutie celého playlistu zapni youtube kanál  Vypočuj si svet  klikom na rovnako označený banner hore pod nadpisom. Pre pestrejšiu skladbu playlistu odporúčame zapnúť režim "hrať podľa náhodného výberu". Predstavu o pestrosti hudby sveta si môžeš spraviť aj vypočuním pár ukážok z celého sveta v youtube videách nižšie.

Nikdy doposiaľ nebolo tak jednoduché počúvať svet, vďaka internetu môžeme počúvať cez online stream rádia z celého sveta. Skúste si k práci, či štúdiu zapnúť také kazašské, alebo marocké rádio, ak Vás už tie naše slovenské nebavia :) Svetové rádia podľa štátov a žánrov