2.ročník

 

Aktuálnym projektom je momentálne projekt Novinári:

 

Novinári

Posledný projekt tohto školského roku z vás urobí aspoň na chvíľu novinárov. Cieľ je jasný, mali by ste sa nielen naučiť pracovať s informáciámi na vybranú tému, ale najmä ich vedieť spracovať a podať v čitateľnej podobe, ktorá bude mať, ako sa vraví hlavu a pätu. Článok publikujete prostredníctvom online služby tackk.com, ktorá je na obsluhu veľmi jednoduchá - ovládanie je intuitívne, pričom za pár minút tu vytvoríte vizuálne pôsobivé dielko - akýsi blog. Váš článok by mal obsahovať minimálne tri ilustračné obázky s licenciou Creative Commons, čo znamená, že na ne nespadajú autorské práva a sú voľne použiteľné. Ako môže taký výtvor vyzerať si môžete pozrieť na tejto ukážke. Ako hľadať voľné fotografie sa dozviete aj tu. Do článku môžete pridať prakticky akýkoľvek digitálny obsah - fotky, videá, mapy, hudbu apod.

 

Termín:  prácu je potrebné odovzdať najneskôr do 19. júna (poslať link na váš tackk na adresu: fararikp@gmail.com)

Ako si vybrať?:  Pozrite si zoznam tém a zapamätajte si tú, ktorú by ste chceli spracovať. V škole sa zapíšete na zoznam.

Rozsah:  Čistý text cca 2 strany písané vo Worde veľkosťou písma 12 pri riadkovaní 1,5 (čo napíšate vo Worde jednoducho skopírujete do prostredia tackk)

Na čo nezabudnúť?: V článku musíte použiť najmenej 3 rôzne zdroje informácií, ktoré musíte v článku uviesť (najlepšie cez hypertextový odkaz - linku), v článku sa musia nachádzať aj linky na použité fotografie, aby som dokázal zistiť odkiaľ ich máte.

Témy: Témy na projekt nájdete v dokumente zabudovanom nižšie. Ak by ste mali záujem spracovať vlastnú tému, musíte sa so mnou najskôr dohodnúť a ja vám ju musím schváliť. V opačnom prípade nebude uznaná.

Pozor!: Pri preposlaní vášho projektu na môj mail sa nezabudnite podpísať, lebo zisťovať, kto má adresu napr.  kvetinka92@azet.sk apod sa mi ozaj nechce.